Různé druhy masáží

Dle konkrétních bolestivých míst, problémů v těle a možností pacienta, zvolíme nejlepší
způsob masáže, terapie.

Klasická masáž

Klasická masáž je jedna z nejstarších manuálních technik, při které se používá tlak, tření, hnětení či vytřásání příslušných svalových partií. Samotný sled hmatů a jejich provedení se zpravidla u různých masérů poněkud liší, vždy se vychází ze znalosti svalového systému.

 

Reflexní masáž

Reflexní masáž na rozdíl od klasické masáže působí především na nervové úrovni. Jedná se o sled hamtů, které jdou za sebou v přesně daném pořadí a provádí se na sucho. Každý hmat je zaměřen na jinou strukturu - kůže, podkoží, fascie, sval, periost a provádí se v závislosti na sestavě buď v leže nebo v sedě. Účinky této masáže jsou lokální (prokrvení, zvýšení teploty v místě působení) nebo vzdálené (změny prokrvení, ovlivnění svalového napětí, ovlivnění bolesti v místě spojeném s danou oblastí nervově).

Relaxační masáž

Jste unaveni nejen fyzicky, ale psychicky?Potřebujete odpočinout a znovu nabrat sil?Pak oprávě pro Vás je relaxační masáž. Jedná se o formu klasické masáže, intenzita jednotlivých technik je pomalá a jemná. Při masáži používám přírodní oleje, případně obohacené o aroma, které si vyberete podle vaší potřeby a nálady.

Manuální lymfadrenáž

Detoxikační ruční masáž na podporu správného fungování lymfatického systému, úkolem kterého je odplavování toxinů z těla. Jedná se o speciální techniku, která aktivuje mízu v mízním systému a to jak na povrchu, tak v hloubce. Dále uvolňuje lymfatický systém a umožňuje odtok lymfy. 
Sportovní masáž

Před sportovním výkonem nebo po něm se používá sportovní masáž. Jedná se o formu klasické masáže, kdy jsou jednotlivé třecí a hnětací techniky prováděny energicky. Před výkonem pomáhají sportovci k podání plného výkonu, po sportovním výkonu slouží k rychlejšímu odbourání únavy. Používá se olej, zahřívací či chladící emulze.

Shiatsu a Shin tai

Shiatsu a shin tai je japonská dotyková terapie, která se provádí přes oblečení. V překladu znamená shin tai - "pramen života" a je jakýmsi pokračováním a nástavbou na techniky shiatsu, v návaznosti na hlubší chápání podstaty věcí a fungování této skutečnosti. Shian tai - má za úkol objevit a správně ošetřit nejvhodnější hladinu energetického systému.